Sıkça Sorulan Sorular

Seminer düzenliyor musunuz? Düzenliyorsanız ne zaman oluyor?

Zaman zaman ürün ve teknoloji tanıtım seminerleri düzenliyoruz. Ancak kabul etmek gerekir ki bu seminerler ürünlerin eğitiminden çok tanıtımına hizmet eden içeriklerle sunuluyor.

Bu eğitimleri veren başka kurumlar da var. Onlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Biz Atlantik olarak Adobe teknolojileri ve eğitimlerine odaklanmış tek Adobe Yetkili Eğitim Merkeziyiz. Adobe ürünlerinin eğitimlerini veren eğitim kurumları olmasına rağmen, bizim eğitimlerimiz ürünlerin bir aile olarak kullanılmasını sağlayan entegre eğitimlerdir.

Okullar ya da üniversiteler için ne diyeceksiniz?

Eğer amacınız bu konu ile ilgili bir lisans diploması almak ise üniversiteler sizin için en uygun yerlerdir. Ancak, bu iş ile ilgilenen ve kendini geliştirmek isteyen web profesyonelleri için orada sunulan eğitimlerin pek uygun olacağını söyleyemeyiz. Çünkü genelde bu ortamlarda verilen eğitimlerde sınıflar kalabalık ve bilgisayarlar güncellikten uzaktır. Tabi ki eğitimi veren eğitmenin de bilgi seviyesi hakkında net bir bilginiz olmayacaktır.

Bu ürünleri kitap okuyarak öğrenebilir miyim?

Eğer kitabı biterecek kadar vaktiniz ve azminiz varsa neden olmasın. Ancak kitaplardan başladığınız bir eğitimin sonuna varmanız genelde mümkün olmaz. Bir de kitapların sorularınıza cevap veremeyeceğini düşünürseniz bu pek de doğru bir yöntem olmayacaktır.

Peki eğitim CD'leri ve videolar için ne diyeceksiniz?

Bizce en azından kitaplardan daha iyi bir yönetm olduğu kesin. Hiç değilse bir duyu organınızı daha işin içine katmış oluyorsunuz. Ancak eğitim cd'leri de sorularınıza cevap veremeyecektir. Her durumda eğitmen eşliğinde verilen eğitimin yerini hiçbir öğretim medodu tutmayacaktır.

Birebir eğitim imkanınız var mı?

Evet. Ancak bunun için size ve bize uygun bir zamanlama yapmamız gerekli. Bunun için lütfen bizimle iletşime geçin. [Link]

Kendi yerimizde eğitim almamız mümkün mü?

Tabi ki. Bunun için danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. [Link]

Peki özelleştirilmiş bir müfredat istersek böyle bir hizmet sunabiliyor musunuz?

Eğer kurumuzun özelleştirilmiş bir eğitim içeriğine ihtiyacı varsa bunu sizin için düzenleyebiliriz. Bu tür bir eğitim için en az 4 kişilik bir öğrenci grubunu ayarlamanız gerekiyor.

Piyasada çok daha uygun fiyatlara eğitim bulmak mümkün. Sizin fiyatlarınız neden yüksek?

Aslında eğitimin ve içeriğin kalitesi ön plana çıktığında fiyatların yüksek olmadığını göreceksiniz. Öğrenciler seminer ya da benzeri adlar altında birçok eğitim organizasyonu için misli misli para harcamaktalar. Bazı yerlerde ücretleri haklı çıkarabilmek için abartılı saatlerde eğitimler verildiğini bile gördük (Web tasarımı eğitimi için 500 saat gibi). Ancak önemli olan süresi değil kalitelisidir. Ayrıca diğer bir önemli konu da sizin isteğinizdir. İstekli olduğunuz ve çalıştığınız sürece verdiğimiz eğitimlerin yeterli olduğunu göreceksiniz (Tecrübe ettik gerçekten böyle oluyor).

 

 

Adobe Yetkili Eğitim Merkezi - Adobe Authorized Training Center
Adobe İş Ortağı - Adobe Silver Partner
Apple Yetkili Eğitim Merkezi -  Apple Authorized Training Center
Prometric Sınav Merkezi - Testing Center
Pearson VUE Sinav Merkezi - Testing Center

Eğitim yorumları

Mustafa Çiçekyurt
Servier İlaç | Bilgi-İşlem

"Eğitim veren arkadaşlar oldukça iyi arkadaşlardı. Beni daha çok eğitimden sonra verilen telefonla destekler etkiledi. Eğitim veren ve telefonla destek veren arkadaşlara teşekkür ederim." Devam...


E. Cihangir Gülegen
T.C Sağlık B. | Bilgi-İşlem

"Gayet güzel, yeterli ve faydalı..Daha çok, uzaktan eğitim projeleri geliştirmek ve web sitemizin görsel ve hız kalitesini arttırmak için aldığımız eğitimleri kullanıyoruz Ayrıca masaüstü yayıncılık konusunda da çok yararl gelişmeler sağladık." Devam...

Diğer eğitim yorumları